VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Projekt má sloužit k oživení Milevska

Milevsko – Galerii M zaplnili ve středu obyvatelé Milevska, důvodem tentokrát ale nebyla vernisáž výstavy.

13.10.2017
SDÍLEJ:

Veřejné představení projektu Živé Milevsko v Galerii M.Foto: Deník / Stanislava Koblihová

O projektu Živé Milevsko – SMART region diskutovali ve středu v zaplněné milevské Galerii M obyvatelé s jednatelem společnosti Služby města Milevska Vítem Králem, který jej inicioval, ale především se starostou Ivanem Radostou, místostarostou Martinem Třeštíkem a ředitelem domu kultury Vítem Kratochvílem. „Nechceme tu zavádět elektromobily či elektronické tabule na autobusových zastávkách, aby každý věděl, kde se autobus pohybuje, jako to zkoušejí v rámci projektu Smart city ve velkých městech, ale chceme projekt využít skutečně na to, co tu potřebujeme,“ konstatoval Ivan Radosta.

Zástupci projektu se shodli také na tom, že je pro město důležitá spolupráce s premonstráty. To, že se plánuje další rozšíření spolupráce města a premonstrátů, potvrdil svým vystoupením i Václav Šturm z investičního oddělení Strahovského kláštera, pod který milevský klášter spadá. Zdejší klášterní areál se v posledních letech začal proměňovat do krásnější podoby. Podle Václava Šturma by se tak mělo dít tak dlouho, dokud nebudou zrekonstruované všechny budovy v areálu. Měl by se pak do nich vrátit život.V posledních letech se například rekonstruuje kostel svatého Jiljí na hřbitově, kde se konají civilní smuteční obřady. Premonstráti uvažují také o spojení městského muzea se strahovským muzeem a s vytvořením nové velké galerie. Je tu také například vize pivovaru s restaurací a parkovištěm, obnova alejí a cest, oprava rybníků a mnoho dalšího. I díky tomu by se mohlo podařit zlepšit propagaci města a přilákat do něj víc lidí. Ale všechno bude vyžadovat čas a také zájem soukromých subjektů, kteří by tu mohly podnikat.

Nejprve však chtějí premonstráti obnovit odvodňovací systém kláštera, který je lety poškozený a už nefunguje.

Na besedě zazněla i pochvala Maškarnímu sdružení za skvělou propagaci města. Ředitel milevského domu kultury Vít Kratochvíl připomněl i fakt, že od přestěhování informačního centra na náměstí E. Beneše tu zaznamenali čtyřicetiprocentní nárůst návštěvníků, což je počítáno bez návštěvníků Muzea milevských maškar.

Přesto tu z řad návštěvníků zaznělo, že je třeba propagovat město a vše, co může turistům nabídnout.

Na připomínku architekta Jana Hlavína byl do projektu vedle kultury začleněn jako samostatný bod také sport. Město díky velkému počtu sportovišť může lidem také nabídnout pestré vyžití ve volném čase.

Podněty, které zaznívaly z řad návštěvníků, byly zapisovány a tým lidí, který na projektu spolupracuje, se jimi bude dále zabývat.
Na setkání zaznělo například i téma cyklostezek. Mezi stěžejní body projektu ale patří využití podnikatelského parku, kde by měli dostat příležitost získat zázemí především drobní podnikatelé. O velké montovny s agenturními zahraničními zaměstnanci tady nestojí.

Autor: Stanislava Koblihová

13.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalisté Dynama v sobotním šlágru II. ligy porazili Opavu 2:1 a vystřídali ji v čele tabulky.
103

Dynamo ve šlágru kola zdolali Opavu a vedou tabulku

Běh kolem Ameriky.
24

Běžci se vydali kolem Ameriky

Protivín má v plánu ulici Ve Školce i III. etapu průtahu

Protivín – Rekonstrukce komunikací v Protivíně budou pokračovat i v budoucnu. Podle informací starosty Jaromíra Hlaváče jsou připravené dvě rozsáhlé stavební akce, na které už jsou vydaná stavební povolení.

Koncert pro hospic Athelas

Písek - Čtveřice mladých cellistů, Prague Cello Quartet, zahrála v koncertní síni Trojice originální úpravy klasických skladeb, známých filmových melodií a popových hitů.

Stavební suť z kasáren bude město prodávat za 80 korun

Písek – Radní města rozhodli, že recyklovaná stavební suť z areálu bývalých Žižkových kasáren se bude prodávat.

Školáci se byli podívat na výlov rybníka

Kluky, Chřešťovice - V úterý 17. října vyrazila celá ZŠ Kluky podívat se na výlov rybníka v Chřešťovicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení