Hlavní program letošních slavností Dotkni se Písku už je uzavřen. Z velké části už je hotov i program doprovodných akcí. Organizace, které by se jich chtěly zúčastnit, mají čas ještě do konce března.

Návštěvníci slavností, které se letos uskuteční od 8. do 10. června, budou mít z čeho vybírat. V pátek 8. června ve 14 hodin zahájí slavnosti na Velkém náměstí svým vystoupením písecké mažoretky, na Velkém náměstí vystoupí během pátku i Vlasta Redl, Jablkoň nebo Taneční klub Twist Strakonice.

Na Alšově náměstí se představí žonglér Půpa, loutkový soubor Nitka nebo ochotnický soubor Copánek s s představením Zvířátka a loupežníci. Po celý den se budou konat hry a soutěže pro malé i velké návštěvníky, které zajistí komediantská společnost Al Rašid. Sobotní program na Velkém náměstí zahájí opět písecké mažoretky, na své si přijdou i milovníci dechovky, představí se jim totiž populární Budvarka. Na Havlíčkově náměstí se kromě muzikantů představí i šermíři.

„Po oba dny se zde budou konat historické hry, střelnice, tvůrčí dílny, žonglérská a taneční škola, ukázky uměleckých řemesel, šermířské ukázky, šarvátky, bubenická show, tanec, vojenské ležení a pozvánky na program jednotlivých souborů,“ uvedla Iveta Hodoušová z Centra kultury Písek.

V rámci doprovodného programu se uskuteční mimo jiné již desátý sraz lodních modelářů.