Dílo Vladimíra Müllera bude na prodej

Písek – Od čtvrtka 24. listopadu do neděle 3. prosince se v Galerii Dragoun uskuteční prodejní výstava reliéfů, soch a obrazů Vladimíra Müllera. Celá vybraná částka bude věnována Městskému středisku sociálních služeb v Písku jako poděkování za péči o tohoto umělce. Řezbář a malíř Vladimír Müller je nejen písecké veřejnosti znám hlavně díky svým betlémům. Ačkoli výtvarné umění nestudoval, věnoval se mu celoživotně. Největší úspěch mu přinesly řezbářské práce. Jeho betlémy jsou známé po celé zemi. Kromě výtvarných děl a řezbářských prací byl znám také svým písmomalířstvím, návrhy slunečních hodin a kovových mříží do kostelů a kapliček, které najdeme na mnoha místech v Písku i okolí. Výstava v Galerii Dragoun bude prodejní. Vladimír Müller, rodák z Bakova nad Jizerou, prožil v Písku značnou část svého života. „Poslední dobu svého života strávil v píseckém Městském středisku sociálních služeb (MSSS), kde se o něj velmi hezky starali. Proto se dcera Vladimíra Müllera rozhodla, že část sbírky obrazů a reliéfů prodá a finance věnuje jako poděkování za péči o tatínka právě MSSS,“ uvedla za galerii Dagmar Chourová – Sedláčková. Ve čtvrtek v 17 h tak bude zahájena prodejní výstava vybraných obrazů, soch a reliéfů. Ceny děl budu od 300 do 500 korun, ale bude možné věnovat i více a podpořit tak Městské středisko sociálních služeb v Písku.

Muzeum otevře výstavu o teple

Písek – Prácheňské muzeum v Písku zvolilo jako námět prosincové výstavy aktuální téma. Půjde o boj se zimou a jak si s ní naši předci dokázali poradit, jaké zbraně používali, čím a do čeho přikládali, jak se zahalovali či jak se přes celý rok na krušné období připravovali. Nová historicko – dokumentační výstava ponese jednoduchý název Teplo a k vidění bude od pátku 25. listopadu do konce roku v Malých výstavních síních muzea. Písečtí muzejníci také slibují překvapení na přelom listopadu a prosince. Má jít o výstavu mimořádného předmětu s úzkým vztahem k regionu.

Pískové sochy zdobily náplavku řeky Otavy půl roku.
OBRAZEM: Pískové sochy zdobily náplavku Otavy půl roku. V pátek půjdou k zemi

Zdeněk Klásek křtí novou knihu

Milevsko – Regionální autor Zdeněk Klásek v sobotu 26. listopadu pokřtí svou novou knihu nesoucí název České pohádky. Křest a autogramiáda se uskuteční v 15 hodin v loutkovém sále milevského domu kultury. České pohádky, ale také předchozí knihy autora, bude možné na místě koupit.

Pachatel prohledal dům a odnesl si hotovost

Olešná – Milevští policisté prošetřují případ krádeže finanční hotovosti z domu v obci Olešná. Jak popsala písecká policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová, zatím neznámý pachatel vnikl někdy v době od úterního podvečera do středečního večera do obytných místností a odcizil uloženou finanční hotovost. „Škoda přesahuje padesát tisíc korun,“ doplnila policejní mluvčí a dále informovala, že na místo činu vyjížděli policisté i kriminalistický technik, který zde zajistil stopy.

Ilustrační foto.
Kdo se narodil v písecké porodnici?

Cizinec řídil opilý a v autě bylo sedm lidí

Písek – Městská policie řešila v pozdních nočních hodinách v Prokopově ulici vozidlo, jehož řidič svým stylem jízdy budil podezření, že řídí pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. Podle strážníků vozidlo řídil muž (cizinec), u kterého bylo po provedených nezbytných úkonech zjištěno, že řídil vozidlo pod vlivem alkoholu. Nadýchal 2,33 promile a kromě toho v pětimístném vozidle cestovalo sedm osob. Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si událost převzala k dořešení.

V baru vykradl trezor

Protivín – Protivínští policisté společně s kriminalisty prošetřují případ vloupání do protivínského baru. Podle policejní mluvčí Kamily Čuřínové Ingrišové se minulé pondělí v noci zatím nezjištěný pachatel násilně vloupal do provozovny v Palackého ulici. „Našel místnost s trezorem, do kterého se mu podařilo dostat, a odcizil finanční hotovost,“ poznamenala policejní mluvčí s tím, že škoda na poškození zařízení podniku a odcizených penězích dosahuje částky okolo 200 tisíc korun.