„Náš vodovod byl zkolaudovaný v roce 2002, asi tak pět let fungoval v pohodě a potom, s rozšířením bazénů u domů, jsme začali mít potíže," informovala starostka obce Jana Študentová.

Tálín je napojen na Římov a teče sem voda přes Myšenec a Žďár. „Máme problémy s tlakem vody a stává se, že některé domácnosti bývají i několik hodin bez vody. Hledali jsme nějaké řešení, protože není možné, aby lidé byli bez vody," pokračovala starostka.

Řešení hledala obec společně s ČEVAKem. „Nakonec nám navrhli, že by se udělalo posílení a přepojení u Myšence tak, aby k nám voda netekla přes něj, ale rovnou z Protivína," vysvětlila Jana Študentová.

Co zbývá doladit, je finanční stránka. „Dělat by to mělo město Protivín, protože je to na jejich vedení, ale finančně podílet by se měl jak Protivín, tak Tálín a také Žďár," řekla starostka.

Původní náklady se odhadovaly na 300 tisíc korun. „Už teď víme, že to bude víc. Řekla bych tak kolem půl milionu," doplnila starostka Tálína s tím, že Protivín spoluúčast přislíbil a čeká se ještě na vyjádření Žďáru. Pokud se všechny obce domluví, mohly by se úpravy na vodovodu dělat ještě letos v červenci.