„Mám obavy, jak to s ní bude, protože ostatní naše oddíly už nebudou hrát a budeme jen čekat na tři rozhodující zápasy baráže," poznamenal na středečním zasedání zastupitelů Lubomír Šrámek, podle kterého by se zastupitelé měli rozhodnout, zda peníze za udržení ledu zaplatí město nebo hokejisté.  „Chtěl bych předejít různým dohadům, které vznikly před mnoha lety, když hokejisté bojovali v baráži naopak o postup a museli hrát jinde," dodal zastupitel Šrámek.

Podle hlavního trenéra hokejistů Bedřicha Rybáka případnou baráž rozhodně chtějí odehrát na domácím stadionu a také v ní uspět, aby druhou ligu udrželi. „V pondělí se bude konat schůzka prezidenta klubu s městem, kde by se měli dohodnout na financování ledu, třeba půl na půl," uvedl včera  Bedřich Rybák.

Obyvatel města, který se na zasedání zastupitelů představil jako Janda, považoval za zásadní, aby město hokej podporovalo. „Snad přispějete, aby se tady hokej hrál. Věřím, že rozhodnete dřív, než bude pozdě,"  řekl zastupitelům Janda.

Podle místostarosty Martina Třeštíka už město jednalo se svojí společností SPOS, která se mimo jiné stará i o provoz zimního stadionu. Jak řekl, společnost a hokejisté uzavřeli smlouvu, která počítá  s tím, že sezona končí první neděli po 15. březnu.

„Smlouva také říká, že pokud hokejisté chtějí nebo potřebují hrát déle, musí si zajistit úhradu ve výši deseti tisíc korun na jeden den. Podle informací, které mám, to vychází na zhruba deset dnů. Měli bychom se tedy pohybovat  okolo sto tisíc korun," uvedl místostarosta Martin Třeštík.

Peníze  podle jeho slov  SPOS dostane buď od hokejistů, nebo od někoho jiného včetně města. „Pokud SPOS peníze neobdrží, bude muset led rozpustit," upozornil místostarosta. 
  Hlavní trenér milevského hokeje Bedřich Rybák se domnívá, že je smlouva špatně nastavena, protože sezona končí posledním mistrovským zápasem. Trenér Rybák také považoval za zásadní, aby společnost SPOS nabídla pronájem ledu dalším oddílům a uspořádala několik veřejných bruslení. „Tím by se daly peníze vydělat," poznamenal trenér k případné baráži. V Milevsku by se v té době mohly konat i turnaje mládeže.

Miroslav Doubek, zastupitel a předseda finančního výboru, se na středečním  zasedání podivoval nad účetnictvím SPOSu. „Mnohokrát jsme si vyčíslili, že měsíc ledové plochy stojí se všemi náklady mezi 600 až 800 tisíci korun. Teď tady mluvíme o sto tisících korun za třetinu měsíce. Někde je tedy chyba," konstatoval Miroslav Doubek.

Podle zastupitele Zdeňka Hobzka  je sezona druhé ligy příliš dlouhá. „Ale s tím se nedá nic dělat. Bylo by dobré,  kdyby hokejisté ve svém vlastním zájmu mluvili s vedením hokejového svazu, protože do problémů s dohráním sezony se může dostat jakýkoliv malý oddíl a je luxus, aby byl led od poloviny srpna do poloviny dubna," řekl Hobzek, podle kterého je to realita, která naráží na nedostatek financí nejenom v Milevsku, ale  i všude jinde.

„Letos se do toho dostane Milevsko, příští rok  to může být třeba Bílina. Tohle je mimo naše rozhodnutí, ale hokejisté by neměli přijít jenom sem a říci: Dejte nám sto tisíc, hráli jsme  špatně, jsme  poslední a potřebujeme si ještě zahrát – schválně to přeháním  – ale tady vidím cestu," řekl  Zdeněk Hobzek. „Nebo se příští rok dostaneme do něčeho podobného," doplnil zastupitel.

Milevský klub HC ZVVZ prožil velkou krizi před několika lety, kdy kvůli dluhům zkrachoval. V roce 2010 tu vznikl nový oddíl – HC Milevsko 2010.

Zápasy Milevska, které zbývají do odehrání základní části: 9.2. Milevsko – Tábor, 13.2. Klášterec –  Milevsko, 16.2. Milevsko –  Klatovy, 23.2. Jablonec – Milevsko, 27.2. Milevsko –  Sokolov. Milevsko je v tabulce druhé ligy poslední, desáté. Na devátý Jablonec ztrácí šest bodů. Do baráže jde poslední tým.