Slavnostní nástup dvaceti nejmladších příbramských mažoretek v rytmu rázného pochodu na parket mirovického kulturního domu zahájil v pátek 8. března tradiční Šibřinky. Pořadatelem byl Sportovní klub, který již 100 let – od roku 1919 - podporuje a rozvíjí mirovickou kopanou. Sálem se rozezněl valčík efektně kombinovaný s pochodem a dívenky v působivých kostýmech předvedly svoji taneční souhru s třásněmi. Diváky překvapilo i vystoupení druhé skupiny mažoretek z Příbrami v rytmu čardáše.

A proč růže pro všechny ženy? Moderátor Roman Peterka oznámil, že 8. březen je Mezinárodním dnem žen, a proto do sálu pozval fotbalisty s kyticemi růží, aby obdarovali a políbili všechny přítomné ženy.

Neodmyslitelným slavnostním vrcholem večera bylo uvedení osmdesátiletého bývalého brankáře Karla Hybranta do síně slávy. Nechyběl špalír členů fotbalového oddílu, poděkování na jevišti a vyvěšení dresu se jménem oslavence za zvuku fanfár a dlouhého potlesku.

Předávaly se i dresy s číslem 50. Byly určeny dvěma fotbalistům, kteří slaví toto životní jubileum. Majiteli se stali Standa Zeman a Jirka Slavík.

Do bohatého programu plesu se vešla i soutěž žen, jejímž cílem bylo skórovat do improvizované brány vytvořené ze sušáku. Prodávala se obálková i půlnoční tombola. K tanci i poslechu příjemně hrála skupina Eleonor Richarda Nováka. Všichni se příjemně bavili.

Další společnou fotbalovou akcí v Mirovicích budou oslavy 100. výročí založení klubu, které jsou naplánovány na 22. červen. Pro tento den se počítá s mnoha venkovními aktivitami v areálu fotbalového hřiště.

Marie Hrdinová