Krátce po 14. hodině se spustil liják, který byl tak intenzivní, že starosta Tomáš Korejs byl nucen vyhlásit druhý stupeň povodňové aktivity. „Přívalový déšť zasáhl částečně také Čížovou, Borečnici a Krašovice, ale nejhorší situace byla právě v Topělci, kde žije trvale 176 obyvatel. Kromě toho je zde 78 chat a 18 dalších rekreačních objektů," uvedl k situaci starosta Čížové Tomáš Korejs.

Místní tvrdí, že tak extrémní množství srážek nezažili. V Topělci voda s bahnem zaplavila několik objektů, jejichž obyvatelé si s touto pohromou většinou poradili sami. Největší škody jsou na místní komunikaci, která je jedinou přístupovou cestou k chatové oblasti 
U Hesouna. „V silnici voda vymlela jámy hluboké až 75 centimetrů a poškodila rovněž most, takže komunikace musela být úplně uzavřena," uvedl Tomáš Korejs. Naštěstí v této osadě není nikdo, kdo by měl omezenou pohyblivost nebo byl nemocný. Zatím se sem totiž nedostane ani sanitka.

Do konce týdne obec komunikaci alespoň provizorně opraví, celková oprava bude stát kolem milionu korun včetně DPH.

Na situaci velmi rychle reagovala také Správa a údržba silnic Písek. Její pracovnici ještě v noci vyčistili hlavní komunikaci od kamenů a bahna, aby zde nedošlo k nehodě.

Povodeň zničila také nově upravený úsek Sedláčkovy stezky v Písku. Podrobnosti se dočtete v pátečním vydání Píseckého deníku.