Ani Písecko se však nějaké objížďce zcela nevyhne. Přímo v Písku je už nyní pro rekonstrukci uzavřena část jinak značně provozem zatížené Žižkovy ulice, od začátku srpna se ve městě plánují další dvě akce.

„Zahájení výstavby okružní křižovatky nedaleko hřebčince si vyžádá uzavírku Zborovské ulice, Budějovické a ulice U Hřebčince,“ uvedl včera vedoucí odboru dopravy městského úřadu Michal Kovařík. Rovněž od začátku příštího měsíce čeká částečnou uzavírku ulice Dvořákova u Nového mostu a v příštím týdnu ulici U Výstaviště, kde se začne s přípravou pro rozšíření parkoviště.

Řidiči projíždějící od Písku do Tábora přes Bernartice už nemusejí jezdit náhradní trasou, Táborská ulice, která byla uzavřena od poloviny května, už je týden opět průjezdná.

Uzavírka však čeká motoristy na trase Kovářov – Dmýštice – Milevsko, kde je naplánováno frézování vozovky, částečná sanace podkladu a pokládka nového povrchu vozovky. Zde je uzavírka rozdělena do tří úseků a práce by tu měly skončit v polovině srpna. Investorem této stavby je Jihočeský kraj a oprava vozovky z Milevska až na hranice příbramského okresu si vyžádá přes jedenadvacet milionů.