Železniční přejezd přes trať Protivín – Zdice spojující centrum Písku a Hradiště už měl být opravený. Termín rekonstrukce se několikrát posunul a nyní ho dokonce Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) oddálila až na příští rok.

Kromě rekonstrukce samotného přejezdu včetně instalace nového zabezpečovacího zařízení, které má dělat SŽDC, se odkládá i vybudování chodníků s veřejným osvětlením, o které se postará město. „Nemůžeme dělat chodníky, dokud oni neopraví přejezd," podotkl místostarosta Písku Josef Knot s tím, že vedení města neustálé oddalování rmoutí. „Přejezd je nebezpečný a nikomu z nás není lhostejné, že to tak je. Budeme na vedení SŽDC apelovat, aby nám slíbilo, že zařadí tuto akci mezi priority roku 2016 a pustí se do toho hned, jak to dovolí klimatické podmínky," doplnil Josef Knot.

Důvod odkladu je podle SŽDC kapacitní. „Máme letos tolik akcí a s nimi souvisejících tolik výluk, že už jsme nedostali povolení k další," uvedl mluvčí Marek Illiaš 
s tím, že SŽDC letos dělalo 154 staveb za 54 miliard korun, což je historické maximum.

Město vyčlenilo v letošním rozpočtu téměř dva miliony korun, které bude muset přesunout do rozpočtu roku příštího. Písek na své náklady zlikviduje starou vlečku, dříve sloužící pro výrobní areál Jitex, a vybuduje přístupové chodníky včetně veřejného osvětlení na obou stranách trati. Město už má i vybranou firmu, která bude příslušné komunikace navazující na přejezd opravovat. Bude jí Swietelsky stavební, která nabídla nejnižší cenu, a sice 1,28 milionu korun.