Přechod pro chodce v Prokopově ulici u pošty, který je podle některých Písečanů nebezpečný, město předělávat nehodlá. „Auta, která jedou od pošty, zatáčí doprava, kde je hned přechod. Řidiči mají málo času na reakci,” napsal do redakce čtenář Ivan.

Podle Jaroslava Hrnečka z odboru dopravy píseckého městského úřadu jsou obavy zbytečné. „Stavba je postavena a užívána v souladu se všemi platnými předpisy. Přechod pro chodce je odpovídajícím způsobem vyznačen,” uvedl pro Písecký deník Hrneček.

Podle něj by řidiči měli jezdit tak, aby stihli zastavit. „Mezi základní povinnosti řidiče patří snížit rychlost jízdy nebo zastavit vozidlo před přechodem pro chodce,” dodal Hrneček. „Samozřejmě, že nejbezpečnější přechody pro chodce by byly pouze ty na světelných křižovatkách Ani světelně řízený přechod ale nepředstavuje absolutní zajištění bezpečnosti chodců, pokud řidiči nedodržují pravidla,” doplnil Hrneček.

Nebezpečností přechodů v této části města se nedávno zabývala i dopravní studie, která vycházela z názorů žáků ZŠ J. K. Tyla. Blízký přechod v Tylově ulici vyhodnotila jako dobře vyřešený, i když by bylo možné na něm ještě zapracovat. „Jediné, čím by bylo možné bezpečnost chodců ještě zlepšit, je umístění přechodu na zvýšený práh namísto snížení obrubníku,” napsal autor studie Tomáš Otepka. V anketě žáci školy odpovídali i na otázku, zda jsou přechody v okolí školy bezpečné. Většina, 58 procent žáků, odpověděla, že ne.