Přechod pro chodce, který od loňského roku v Krsicích není, by se tam mohl opět vrátit – jen zhruba o padesát šedesát metrů dál. „Po tom, co nám tam přechod zrušili, jsme zadali zpracování projektu na vybudování nového přechodu, který by odpovídal normám," konstatoval Vladimír Pánek, starosta Čimelic, pod které Krsice náleží.

Přechod pro chodce byl v Krsicích na silnici 1. třídy a nevyhovoval mimo jiné tím, že byl moc dlouhý, chyběla zde návaznost na chodníky, osvětlení nebo že zasahoval přímo do autobusové zastávky. „Asi největší problém byl však ten, že zde po frézování silnice udělali přerušovanou čáru, což by znamenalo, že se v místě přechodu smí předjíždět, a to by bylo hodně nebezpečné," uvedl dopravní inženýr písecké policie Stanislav Grech.

I přes tyto nedostatky čimelický starosta s rušením přechodu nesouhlasil. „Pořád si myslím, že i přechod, který neodpovídá, je bezpečnější než žádný," řekl Vladimír Pánek.

V tom se rozhodně s dopravním inženýrem neshodují. „Pokud přechod nevyhovuje, je lepší, když tam není. Lidé ho často zneužívají a neberou ohled na auta, proto se na přechodech stává tolik nehod," namítl.

Projekt, který si obec nechala zpracovat, by měl být dobrým řešením pro obě strany. „Podle toho, co jsem viděl, by měl nový přechod plně vyhovovat normám. V místě, kam by se přesunul, by byl chodník a komunikace by se tak zúžila," podotkl Stanislav Grech k posunutí zebry ke druhé zastávce. On o tom však rozhodovat nebude, stavební úpravy náleží dopravnímu inspektorátu do Českých Budějovic.