Město má totiž možnost získat dva soukromé pozemky. „O ně jsme kdysi žádali. Nacházejí se přímo v zóně," vysvětlil starosta Zdeněk Herout.

Jeden pozemek má čtyři tisíce a druhý 5440 metrů čtverečních.

Podle starosty bylo zásadní, že město získalo od státu  pozemky, po kterých povede přístup do lokality. „Ty nám bránily v zahájení prací, přístup už je nyní vyřešený a teď už to poběží," věří starosta, který považuje vybudování průmyslové zóny za zásadní.

Ovšem průmyslovou zónu brzdí ještě jedna věc – projekt. „Pravidla pro vstup do zóny máme schválená, ale projekt nám chybí. Přeci nekoncepčně do zóny nepustíme někoho, kdo postaví halu uprostřed a celé to naruší," dodal starosta, kterému je líto, že se to vleče tak dlouho.

To vnímá i zastupitel Michal Polanecký. „Průmyslová zóna v tomto volebním období z mého pohledu není top téma, které by mělo být řešeno s určitou prioritou. Tím se vzdaluje i možnost čerpání dotace na projekt zpřístupnění zóny," komentoval Michal Polanecký, který je členem rady oblastní Jihočeské hospodářské komory v Milevsku.

V Dukelské by měla vzniknout dvacetihektarová průmyslová zóna. S výkupem pozemků tu město začalo už v roce 2006. Většinu pozemků už získalo.