"Oproti loňským prázdninám to bylo letos o něco lepší. Byly dny, kdy tady bylo 150 lidí denně, což je pro nás velký úspěch. Málokdo odchází nespokojen a návštěvníci říkají, že se ještě vrátí, protože vše nestihli projít," pochlubil se ředitel Prácheňského muzea Jiří Prášek.

V prostoru hlavní galerie otevřelo Prácheňské muzeum ve čtvrtek novou expozici o špičkovém českém výtvarném umění. "Sešli se u nás výtvarníci, kteří jsou členy dvou nejvýznamnějších českých výtvarných spolků. Jsou tady grafiky, malby, sochy i plastiky vrcholné české kvality," vysvětlil pracovník muzea Jan Kouba a dodal, že výstava bude otevřena do 17. října.

Hokejový svátek přilákal na zahradu píseckého domu kultury stovky fanoušků.
OBRAZEM: Stanley Cup v Písku si nenechaly ujít stovky hokejových fanoušků

Svého uvedení se už za několik týdnů dočká také výstava Umění na kolečkách, která měla proběhnout na už začátku roku. Odložená vernisáž jejího třetího ročníku proběhne 23. října. "Na výstavě spolupracujeme s Centrem Paraple. Vždy je to veliká událost a jsme moc rádi, že u nás můžeme představit díla fyzicky handicapovaných umělců," přiblížil Jan Kouba s tím, že stoupá počet autorů, kteří jsou z Písku nebo jeho okolí.

Zatímco některé kulturní instituce byly nucené kvůli výpadku během pandemie zdražit vstupné, návštěvníci Prácheňského muzea zaplatí stejně jako loni. "Dospělí platí čtyřicet korun na celé muzeum a děti a senioři zaplatí polovinu, stejně tak i v Památníku města Protivína, kde až do konce října probíhá výstava Na pár chvil v Jordánsku. Návštěvníci si mohou prohlédnout snímky píseckého architekta a fotografa Vladimíra Boučka," uzavřel Jan Kouba.