V úseku od křižovatky u Kostelce nad Vltavou až po Žďákovský most pokračují práce na silnici, které tu zajišťuje společnost Colas CZ. Oprava bude trvat o něco déle, než se původně podle ŘSD předpokládalo.

„Hned na začátku opravy silnice se vyskytly komplikace v podloží. Na kraji vozovky byly nevhodné zeminy, proto jsme museli udělat sondy a upravit technologii,“ uvedl vedoucí provozního úseku českobudějovické Správy ŘSD ČR Tomáš Voráček. Silnice se tu opravuje střídavě po šesti úsecích recyklací za studena. Opravené úseky musí sedm dní vyzrávat, aby se zlepšila únosnost vozovky.

„Tuto metodu jsme vybrali jako rychlejší a samozřejmě také levnější, protože se používá původní materiál, do kterého se doplňují přísady,“ doplnil Tomáš Voráček. Dodal, že by jinak museli udělat klasickou rekonstrukci vozovky, která by trvala mnohem déle a byla by také dražší. Přitom kvalita výsledné opravy by měla být stejná. „Kdybychom udělali jen opravu asfaltového povrchu, mohly by za tři až čtyři roky nastat poruchy na krajích a silnice by se projížděla,“ upřesnil Tomáš Voráček. Oprava by měla trvat do konce června.

Oprava I/19
Práce začaly 23. března a potrvají do konce června. Opravená silnice by pak měla dlouho vydržet.