Mezi zastupiteli se návrh setkal s pozitivními ohlasy. „Proluka byla už dávno vymezena jako jedno z bolavých míst Písku spolu s pozemkem naproti poště. Překvapilo mě, že majetkoprávní komise nedoporučuje plac k prodeji, protože to místo je opravdu nevzhledné," uvedl zastupitel Ondřej Veselý (ČSSD) a doporučil prodej schválit formou výběrového řízení.

Záměr uvítala i radní Petra Trambová (TOP 09). „Byla bych ráda, kdyby byla proluka do budoucna zastavěna,
a doufám, že budou investoři dbát na to, aby šlo o kvalitní architekturu," konstatovala radní.

Peníze: Společnost Kočí holding navrhla cenu 2900 korun za metr čtvereční, tj. celkem 1 925 600 korun. K této ceně se ještě připočítá částka za 12 m2, která činí 34 800 korun. Celková cena tedy činí 1 960 400 korun.

Písečtí zastupitelé však pozemek k prodeji neschválili. Hlavním důvodem byl zřejmě fakt, že sousedí se sportovní halou, jejíž budoucnost není vyřešená. „Je ještě brzy schvalovat prodej, protože jsme vůbec nepokročili v úvahách o tom, zda budeme mít sportovní halu jinde nebo opravíme tu stávající. To bychom nejdřív měli dořešit 
a pak teprve případně prodávat pozemek," zmínil radní Luboš Průša (Jihočeši 2012).

Petra Trambová poukázala také na parkování. „V současné době na pozemku parkují auta, a ne zrovna málo. Kam s nimi v případě, že se proluka zastaví? To bychom měli nejdřív vyřešit společně
s halou," řekla a navrhla bod odložit. Ani to však zastupitelé neschválili.

Od pozemku k hale

Diskuze se nakonec začala ubírat směrem k debatám 
o sportovní hale a její budoucnosti. Zastupitel Miroslav Janovský (Jihočeši 2012) seznámil přítomné s možností, že by město dostalo stávající halu do majetku. „Hala patří České obci sokolské, se kterou vedeme jednání, a je možné, že pokud by město bylo ochotné do ní investovat, dala by mu ji zadarmo na dobu 30 let," uvedl.

Tato možnost přišla naprosto absurdní Ondřeji Veselému, který nevidí investici do stávající haly jako správnou cestu.
Na čem se však zastupitelé shodli, je to, že by se měli začít budoucností sportovní haly intenzivně zabývat.