Již třináctý rok připravuje ve foyer kina Portyč stavební firma Kočí s Centrem kultury Písek a dalšími partnery vánoční prodejní výstavu. Její výtěžek je věnován sociálním zařízením pro klienty se zdravotním postižením. „V loňském roce byl zisk z prodeje 29 055 korun a na dobrovolném vstupném se vybralo 2400 korun. Za dvanáct let existence výstav putovalo do sociálních zařízení více než 1,1 milionu korun," uvedla Diana Procházková, PR manažerka firmy Kočí.

O výstavu je každoročně velký zájem, mimo jiné proto, že si návštěvníci mohou zakoupit výtvarné originály převážně s adventní tématikou. Jejich tvůrci jsou klienti Domova pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky, Denního a týdenního stacionáře Duha Písek, Dětské psychiatrické nemocnice Opařany a Seniorského domu Písek.

Na jednom z minulých ročníků výstavy si zakoupila adventní věneček také písecká rodačka, herečka Ivana Jirešová. „Je tady tolik krásných věcí, že nevím, co bych si vybrala k vánoční výzdobě bytu. Zatím jsem se rozhodla pro adventní věneček," řekla Píseckému deníku Ivana Jirešová.
Z bohaté nabídky rukodělných výrobků si návštěvníci určitě vyberou i letos. „Každý, kdo si na výstavě zakoupí nějaký z výrobků, udělá radost nejen sobě, ale přispěje i na zakoupení materiálu pro tvorbu v arteterapeutických či ergoterapeutických dílnách vystavujících organizací," dodal Tomáš Kočí, ředitel firmy Kočí.

V den vernisáže se zejména děti mohou těšit na zajímavý program. Vystoupí zde členové pěveckého sboru Sonitus. Od 17 hodin bude pro malé i velké návštěvníky v kinosále připravené promítání pásma animovaných pohádek nazvané Rákosníček a kamarádi. Ani tentokrát nebude chybět sladké občerstvení a teplé nápoje. Vánoční prodejní výstava v kině Portyč potrvá do neděle 6. prosince a bude přístupná vždy při promítání filmů.