„V pondělí absolvovala pětice uchazečů ústní pohovor u starosty. Za sebou už měli jak fyzické, tak psychologické testy. Přijímat budeme tři uchazeče, a to od 1. října," řekl velitel píseckých strážníků Jan Liška.

Strážníci začnou v říjnu s rekvalifikačním kurzem, aby mohli v prosinci nastoupit do služby. „Prostor ve vnitrobloku Přemyslovy ulice se musí ještě stavebně upravit. Nyní běží výběrové řízení. Od prvního ledna tak služebnu zprovozníme," doplnil Jan Liška. Dva muže přijímá policie kvůli nové služebně, jednoho jako náhradu za strážníka, který odešel k Policii ČR.

Na sídlišti a v blízkém okolí bude jeden strážník hlídkovat od 10 do 22 hodin. Mimo tuto dobu převezmou povinnosti kolegové z noční služby. Ta má ale na starosti celé město.

Město přistoupilo ke zřízení služebny, která má posílit pocit bezpečí obyvatel sídliště, na základě stížností lidí z Portyče. Strážník bude mít v rajonu i Čechovu ulici. „Bydlím v Čechovce a neměla jsem nikdy s pocitem bezpečí problém. V noci je tu poměrně klid a když není, tak spíš kvůli opilcům z Tipsportu a ne kvůli lidem ze sídliště. Ulice je stejně bezpečná jako kterákoliv jiná v Písku," myslí si sedmnáctiletá Nikola Vokálková.