Ze sběrného místa v kině Portyč se stává výdejní

Písek – Od středy 9. března se sběrné místo materiální pomoci pro uprchlíky z Ukrajiny v kině Portyč mění na výdejní místo. Otevřeno bude od pondělí do pátku od 9 do 12 a od 15 do 18 hodin. „Utečenci si zde budou moci vyzvednout materiální, případně potravinovou pomoc,“ informovala mluvčí radnice Petra Měšťanová. Doplnila, že po předchozí domluvě bude ale stále možné přivézt tyto věci: vybavení bytů (malé lednice, stoly, židle, komody, noční stolky, postele), malé kuchyňské elektrospotřebiče (mikrovlnné trouby, rychlovarné konvice, elektrické vařiče), fény, žehličky, dětské jídelní židličky, manikúry, nůžky, nádobí, kuchyňské náčiní (menší hrnce, kastroly, talíře, hrnečky, příbory, nože, vařečky…), dioptrické brýle a oblečení pro děti od 10 let a mládež. Informace získáte na čísle 739 382 297.

V Milevsku hořel odpad, v Boudách tráva

Milevsko – Profesionální a dobrovolní hasiči města Milevska vyjeli v pondělí 7. března večer společně s jednotkou SŽ České Budějovice v Milevsku k vlakovému nádraží, kde byl ohlášen požár odpadu. „Průzkum na místě ukázal, že hoří odpad, který majitel rozhrabal pomocí nakladače a který pak hasiči prolili vodou,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Matějů. Při požáru nevznikla žádná škoda.

K dalšímu požáru vyjížděli hasiči v úterý 8. března v dopoledních hodinách. Tentokrát to byli profesionální hasiči ze stanice Písek a dobrovolné jednotky obcí Čimelice a Boudy. V obci Boudy byl ohlášen požár trávy, který se podařilo rychle dostat pod kontrolu. Jednalo se o plochu přibližně 10 x 10 metrů.

Protivínští zastupitelé budou řešit, kam uložit peníze města

Protivín – Prodeje pozemků, příspěvky sportovním a společenským organizacím nebo návrhy na uložení finančních prostředků města. To jsou některé z bodů, které mají tento týden na programu protivínští zastupitelé. Jednání se bude konat ve čtvrtek 10. března od 18 hodin v kinosálu Městského kulturního střediska Protivín.

Milevské muzeum předvede staré pytlácké zbraně

Milevsko - Milevské muzeum ve spolupráci s Muzeem Policie ČR připravilo výstavu starých pytláckých zbraní ze sbírky Milana Hlásenského. Výstava nazvané Pytlácká zbraň začala 5. března a bude k vidění až do 8. května. Vernisáž se uskuteční v sobotu 12. března v 15 hodin.

Písečtí zastupitelé se sejdou ve čtvrtek

Písek – Další zasedání zastupitelstva města se uskuteční ve čtvrtek 10. března ve velkém sále píseckého kulturního domu. Zastupitelé budou řešit dopady nárůstu cen energií na rozpočet města v letošním roce, výkupy majetku do vlastnictví města či dodatek k veřejnoprávní smlouvě o podpoře rozvoje sportu s IHC Písek. Během jednání také zazní informace o rozpočtových opatřeních schválených radou města ve 2. pololetí roku 2021. Zasedání se koná od 13 hodin.

Benešovka zve veřejnost na návštěvu

Písek – Základní škola E. Beneše v Písku chystá na čtvrtek 10. března den otevřených dveří. Zváni jsou současní, minulí i budoucí žáci i jejich rodiče, kteří mohou mimo jiné získat informace o zápisech do 1. třídy. Připravené budou také prohlídky školy s možností nahlédnutí do výuky. Den otevřených dveří se koná od 8 do 11.40 hodin.

Motorkáři se sjedou v sobotu v Záboří

Záboří u Protivína - V sobotu 12. března se uskuteční už osmý ročník tradiční akce Motolom, kterou nejen zábořští motorkáři zahajují sezonu. V plánu je malá vyjížďka po okolí, beseda i promítání z motocest. Sraz je ve 13 hodin na hasičské vyhlídce Na Vrchu v Záboří. Během akce se uskuteční finanční sbírka na pomoc ukrajinským rodinám, které uprchly před válkou.