Návštěvníci vernisáže  výstavy, která je v předsálí kina Portyč otevřena  do 16. listopadu, byli  příjemně překvapeni. Jednak množstvím vystavených prací a určitě i tím, jak  zajímavě a netradičně se i malé děti dokázaly vyrovnat s námětem  výtvarné soutěže  Pomáháme si. K 10. výročí své existence ji uspořádalo občanské sdružení MESADA Písek.

Odborná porota  ve složení akademický malíř Dalibor  Říhánek a učitelky Základní umělecké školy Písek Marcela Uhrová a Lenka Termannová neměla jednoduchou úlohu.

„Přiznám se, že mám až slzy v očích. Je mi líto, že cen nebylo  více, protože  naprostá většina prací by si zasloužila ocenění," uvedl Dalibor Říhánek.

Úrovní soutěžních prací byl příjemně překvapen také starosta Písku Ondřej Veselý: „Jsem rád, že jsem převzal záštitu právě nad touto akcí. Nikdy  před tím jsem si nedovedl představit, že pomoc druhým se dá vyjádřit tak přesvědčivě výtvarným dílem."

Na vernisáži byly rovněž vyhlášeny  výsledky  výtvarné soutěže a vítězové jednotlivých kategorií převzali ceny.

Kategorie  Předškolní věk:
1. Kristýna Tichá, 15. MŠ (obrázek Jak pomáhám mamince uklidit šuplík), 2. Veronika Pecinová, 5. MŠ (Rád pomáhám kamarádovi), 3. Jakub Staffa (Jak pejskové pomáhají), četná uznání – Gabriela Šaradínová, 11.MŠ  (Jdeme s babičkou na procházku)  a Kryštof Kaňkovský (Jak pomáhám  s taťkou hrabat listí na zahradě).

Žáci 1. stupně ZŠ:
1. Brian Fibír (Neplakej), 2. Anna Hofmanslová, ZUŠ (S maminkou v bezpečí) a Sandra Glücková, ZUŠ (U maminky v bezpečí), 3. Kateřina Malá, ZUŠ (Pomáháme si ). Čestná uznání –  Kateřina Kořenová (ZUŠ) (Harry Potter) a Ema Matějů, ZUŠ, (Pomáháme si).

Žáci 2. stupně ZUŠ:
1. Klára Bočková, Barbara Bláhová a Dita Ruttenbacherová, všechny ZUŠ (Modlitba), 2. Sylvie Tesková a Andrea Slabá  (Pomoc nemocným a raněným), 3. Kateřina Slavíková a Tereza Kořenová (Hlad afrických dětí). Čestná uznání – Denisa Kozáková, (Pomoc hladovým dětem),  Eva Petrášková (Pomoc chudým dětem) a Kateřina Horníková, všechny ZUŠ.

Lidé se zdravotním postižením:
1. Radka Sadílková, 2. David Gajdoš, 3. Andrea  Kleistnerová. Čestná uznání – Radka Kloučková a Jiří Veselý.

Cena MESADY:
Monika Janovská, 9. MŠ (Kamarád se  topí – pomozme mu!). Čestná uznání MESADY:  Berenika Voráčková a Mai Linh Nguyen, 8. MŠ (Pomoc kamarádovi), Jitka Burianová, ZUŠ (Záchranáři), Veronika Bedlivá ZŠ T. G. Masaryka, (Nehoda není náhoda), Miroslava Zuntová, ZŠ T. G. Masaryka (Záchrana života), Kateřina Kofroňová (Puzzle) a Jan Hájko (Jak jsem pomáhal taťkovi na stavbě).