Ani výstřely ze služební pistole nezastavily šestadevacetiletého muže z Příbramska, který usedl vpondělí navečer za volant bez řidičského oprávnění a ještě k tomu pod vlivem návykové látky.

Řídit přestal teprve poté, co v poli za křižovatkou směrem na Lety havaroval.

Při měření rychlosti a běžné silniční kontrole v Mirovicích krátce po sedmnácté hodině naměřila hlídka projíždějícímu renaultu rychlost 71 km v obci. Policisté proto vozidlo hodlali zastavit.

Řidič však na signál k zastavení nereagoval a svůj vůz namířil dokonce na zastavujícího policistu.

„Ten musel uskočit. Řidič pak následně zrychlil jízdu a snažil se z místa ujet. Policisté ho okamžitě začali pronásledovat,“ popisovala neobvyklou situaci tisková mluvčí Policie ČR v Písku Kamila Ingrišová.

Muž ale nedbal na žádnou z opakovaných výzev. Mezi obcemi Mirovice a Lety jezdil dokonce po poli. „Policisté vypálili celkem dvanáct varovných výstřelů, na které nereagoval. Nezastavila ho ani střelba do zadní části auta, které bylo zasaženo třikrát,“ doplnila Ingrišová.

Kousek za křižovatkou na Lety pak řidič havaroval. Další hodiny strávil v nemocnici, kde mu byl zjištěn pozitivní test na drogy a v policejní cele.

V úterý odpoledne byl propuštěn, bylo mu sděleno obvinění ze spáchání trestného činu útok na veřejného činitele a řízení motorových vozidel bez řidičského oprávnění a bude stíhán na svobodě. „Dobrá práce,“ okomentoval práci policistů na webu Píseckého deníku čtenář Jirka.