S přicházejícím koncem školního roku a začátkem dovolenkové sezony se každoročně na silnicích Písecka pořádá první velká letní dopravně bezpečnostní akce. Každoroční akce, do které se zapojují dopravní policisté z celého Jihočeského kraje, se konala v pátek 14. června. Více než čtyřicet policistů na motorkách, ve služebních vozech a také policejní vrtulník dohlíželi na silnicích Písecka.

Během čtyř hodin policisté zjistili 181 přestupků a udělili pokuty za bezmála 290 tisíc korun. Nejčastěji se jednalo o překročení nejvyšší povolené rychlosti. Šlo o 130 případů. Rekordmanem v negativním slova smyslu byl řidič, který jel na devadesátce více než stopadesátkou.

Řidiči také telefonovali za jízdy, nebyli připoutáni nebo měli vůz ve špatném technickém stavu. Policisté společně s Centrem služeb pro silniční dopravu odhalili dva přetížené kamiony a porušení sociálních předpisů také u řidiče autobusu. Ve třech případech usedli řidiči za volant pod vlivem alkoholu, jak uvedla písecká policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

„Podpora kolegů z letecké služby s sebou přináší zásadní benefit, kdy odhalujeme a dokumentujeme například nebezpečné předjíždění a informace o těchto prohřešcích policisté z vrtulníku předávají pozemním hlídkám," vysvětlila mluvčí s tím, že některým řidičům doslova došla řeč, když se vymlouvali, že nepředjížděli v místech, kde je to zakázané, a policisté jim vysvětlili, že vše viděli z ptačí perspektivy.

„Během léta budeme v zesílených kontrolách pokračovat. Všem slušným řidičům přejeme šťastnou cestu na dovolené a bezpečné návraty zpět, na ty nezodpovědné si posvítíme," vzkazuje za Policii ČR Kamila Čuřínová Ingrišová.