Stanislava KoblihováRadary a pokutování řidičů bude mít na starosti milevský odbor právních věcí.

Ten už má dobré zkušenosti s měřením ve Velké a od dubna pokutuje řidiče za rychlou jízdu i v Bernarticích. Při zahájení zkušebního provozu v Bernarticích překročilo povolenou rychlost jen za první den 359 řidičů a za druhou půlku března celkem 1225 řidičů. Za celý duben jich tu pak nedodrželo rychlost „jen“ 1258. Měří se v centru kvůli škole. Lidé na vjezdu do obce od Tábora ale spokojení nejsou. Někteří řidiči tu podle nich dál jezdí rychle.

Hrejkovické dosud trápili neukáznění řidiči především v létě. Letos od března k tomu přibyla spousta kamionů, pro které je tudy vedená objížďka na Písek a na Prahu kvůli rekonstrukci mostuu Nerestců. Ta potrvá do září.

Místní se nemohou dočkat, až vše začne fungovat. Naději jim dávají jak zkušenosti z Velké, tak i začátky z Bernartic, kde se místní shodují na tom, že už samotné dopravní značení, které ohlašuje úsekové měření, má na řidiče výchovný vliv.

A tomu, kdo nohu z plynu nesundá, přijde za čas domů z milevského úřadu pokuta. A tak je to správně. Dokud se lidé nenaučí dodržovat pravidla, jsou pokuty na místě.