Písecké zřejmě zachránila jejich vlastní chyba. Smlouvu s developerem podepsal v roce 2007 tehdejší starosta Miroslav Sládek (ODS). Jak se ale později ukázalo, neměl pověření zastupitelstva a smlouva je tak podle právníka neplatná. „V případném soudním sporu o nároku nájemce na náhradu způsobené škody by s vysokou pravděpodobností neměl být nájemce úspěšný a žaloba by měla být příslušným soudem pro nedůvodnost zamítnuta," doplnil Ondřej Mőrtl.

„Město Písek porušilo smlouvu, protože územní plán nám neumožňuje výstavbu obchodního centra, neboť přes pozemek je v plánu zakreslena komunikace. Pozemky jsou navíc kontaminované, o čemž město vědělo," nechal se slyšet zástupce společnosti Žižkov center David Weider.

Písečtí by před soudním sporem dali přednost dohodě. „Právní rozbor nám dává konkurenční výhodu do tohoto jednání," těší místostarostu Josefa Knota (TOP 09). „Od převodu kasáren uplynulo už sedm let a místo účelného využití je objekt devastován a rozkrádán," říká Miroslav Kozel z Písku.