Možná se ptáte, kdo nebo co je Čtenářský klub? Pro koho je určený? Odpověď je jednoduchá. Čtenářský klub je pro všechny příznivce literatury. A to i pro ty, kteří nestíhají číst.

S nápadem založit klub čtenářů přišla před třemi lety dobrovolnice Hana Manková. „Ráda čtu a ráda se o knihách bavím,“ vysvětluje svou motivaci.

Smyslem klubu je především sdílení čtenářských zážitků a postřehů. Jak se vám knížka četla, co vás zaujalo, co vás pobouřilo, proč jste knihu nedočetli? To jsou obvyklé otázky, kterými Hana Manková moderuje debatu nad tituly. V příjemné atmosféře probíhá výměna dojmů a zkušeností. Klub je prostor, kde se můžete nechat inspirovat nebo naopak inspirovat ostatní.

A čte se všechno. Romány, životopisy, eseje, komiksy, psychologické, historické i společenskovědní texty. Všeprostupující a osvobozující myšlenka klubu je, že čtenáři nejsou odborníci. Mají své čtení a své rozumění písemnému slovu. Pokud je odborníka třeba, je do klubu pozván. I letos nás čekají zajímavé a rozmanité kousky. Vyberte si a přijďte ochutnat.

Ve čtvrtek 20. září otevíráme letošní ročník knihou píseckého rodáka Jana Hlacha. V knize Požár aneb pět povídek z padesátých let a jeden sen autor vzpomíná na dětství v Písku, které bylo poznamenáno uvězněním jeho rodičů. Přestože příběh má tragický rozměr, vyprávění nepostrádá laskavý humor. Přijďte se do klubu podívat, třeba příště budete číst s námi.