Na start cesty vedoucí skrze několik stanovišť obývaných nadpřirozenými bytostmi se postavilo rekordních 102 dětských účastníků.

„Letos jsme v účasti překročili magickou stovku. A že se bylo na co dívat. Na jednom stanovišti byli Piráti z Karibiku, na druhém čert s andělem a na dalších pejsek s kočičkou, včelky, Mach a Šebestová, indiáni nebo třeba lesní žínky,“ vyjmenovává pohádkové osazenstvo jedna z hlavních organizátorek akce Eva Bicanová.

U každé zastávky dostaly děti odměnu a jedna velká je čekala i po dokončení pohádkové cesty. Na heřmaňské hřiště totiž dorazili také princ Jan ze strakonické skupiny historického šermu Vendetta, která se se svým vystoupením postarala o odpolední zábavu, a princezna Kateřina Koubská z řad místních obyvatel. Odpolední program doprovázela lanová dráha, jízda na koních, malování na obličej, selfie koutek a spousta dalších her pro děti i pro dospělé.

Večer na příchozí čekala volná zábava s hudbou a občerstvením. „Letošní ročník hodnotím jako opravdu vydařený. Bez těch dětí to ale nejde, stejně jako bez lidí, co za tím stojí. Je radost, to dělat, nikdy se ale samozřejmě nejde zavděčit všem. Dokážeme ledacos, ale tak geniální nejsme. Heřmaň tím ale žije. A právě to nadšení lidí je naprosto stěžejní,“ vysvětluje Bicanová.

Na návštěvu Heřmaně láká zájemce hned za dva týdny. Na přelomu srpna a září se zde uskuteční jarmark s bohatým kulturním programem. Příští léto navíc oslaví Pohádkový les své jubilejní desáté výročí a dle slov Evy Bicanové se určitě budou mít návštěvníci na co těšit.

Kristýna Svobodová