Podkostelní rybník se bude lovit v sobotu 14. října od brzkých ranních hodin. Rybáři v gumových oblecích a vysokých holínkách začnou za svítání rozhazovat sítě a přemisťovat kapry a další druhy do připravených kádí. Ryby, stejně jako čerstvé rybí speciality a další pochutiny, si bude možné na břehu rybníka koupit. Nebude chybět ani doprovodný program, hudba a stánkový prodej pod hrází.

Na putimském rybníku hospodaří společnost Blatenská ryba, která je největším producentem ryb v regionu. Z větších výlovů v okolí zve na rybník Buzický nedaleko Blatné, kde také nebudou chybět stánky s občerstvením a hudbou. Bude se konat v pondělí 30. a úterý 31. října.

Drobný prodej čerstvě vylovených ryb bude i na rybnících Topič Zadní (17. října), Milava (25. - 26. října), Malduchy (8. listopadu), Pančál (9. listopadu) a Vilímec (13. listopadu). Kapři z podzimních výlovů jsou určeni především pro vánoční prodej.

Vyrazte vlakem

České dráhy posílí o víkendu dopravu na někeré jihočeské výlovy rybníků. Vedle Rožmberka na Třeboňsku je to právě i spoj do Putimi. „Při cestě vlakem odpadá například problém s parkováním v blízkosti rybníků. Navíc lze návštěvu výlovu spojit například s malým výletem romantickou podzimní krajinou a domů se lze vracet z jiné vlakové zastávky," navrhuje mluvčí českých drah Petr Šťáhlavský.  Dne 14. října 2023 budou proto posíleny osobní vlaky na trati Březnice – Písek – Protivín (trať č. 200). Půjde o osobní vlaky Os 7947, Os 7948, Os 7949, Os 7950, Os 7951, Os 7952, Os 7953 a Os 7954. Budou mít o další jednotku RegioNova navíc a jejich kapacita tak bude dvojnásobná. Spoje nabídnou v tento den mimořádně více než 160 míst k sezení.