V rámci akce Velikonoce na Hluboké každoročně vznikají nejen obří malovaná vajíčka ale také veselé lavičky. Hned několik jich je například na hrázi Munického rybníka a jsou doplněny vtipnými verši, jak můžete vidět na snímku například: Život je pes, a proto žít je psina.

Jihočeši humor nezapřou, na různých místech kraje lze narazit na řadu vtipných cedulek, příkazů a nápisů.
Mluví-li provaz, už nehulte. Přinášíme další vtipné cedulky v kraji

Vtipně varují proti krádeži toaletního papíru v táborské nemocnici. Zde si přímo na zásobníku mimo to můžete přečíst, jak přesně tento hygienický materiál i používat. "Prosím nevyndávat toaletní papír ze zásobníku a odnášet domů! Vytrhujte papír vodorovně," zní doporučení, které si má vzít uživatel WC k srdci.

Na Třeboňsku lze v lesích potkat nejen upozornění na vzteklého čerta z díla reportérů Deníku ve zvětšené formě ale také varování před pouštěním domácích mazlíčků. Ty může v porostu totiž napadnout nebezpečný divočák a jejich majitele postihnout i vysoká pokuta od správce lesa.

Podívejte se na vtipné vzkazy, zákazy či varování, které lze najít napříč Jihočeským krajem.
Podívejte se na vtipné nápisy, které lze najít napříč Jihočeským krajem

Skvělé je i oblečení s nápisy, které může vyjadřovat postoj majitele. Na Prachaticku jsme narazili na slečnu maskérku, která svou bundou okolí poslala jasný vzkaz: "Starejte se o sebe!"

Také jste narazili na zajímavost v názvosloví? Zaujala vás vtipná popiska či cedulka? Pochlubte se svým úlovkem našim čtenářům, rádi vaše snímky a krátký text zveřejníme. Zasílat je můžete na redakce.ceskobudejovicky@denik.cz.

Jihočeši humor nezapřou, na různých místech kraje lze narazit na řadu vtipných cedulek, příkazů a nápisů.
Podívejte se na další vtipné cedule v kraji. Zde odložte poslední cigaretu