O funkcích starosty a místostarosty je rozhodnuto, zbývá doladit programové prohlášení. Vznik koalice Jihočechů 2012, ČSSD, TOP 09, Svobodných a ANO 2011 je tak v Milevsku velmi blízko.

„Problém by měl být jenom jeden, a to sladění programových prohlášení všech subjektů. Není to jednoduché, každý má své priority. Musíme udělat kompromis," vysvětlil v úterý dopoledne lídr Jihočechů 2012 a kandidát na starostu Ivan Radosta.

Martin Třeštík z ČSSD jeho slova potvrzuje, jednání 
o vzniku koalice míří do finále. „Předpokládám, že koaliční smlouvu podepíšeme v tomto týdnu," řekl Martin Třeštík, který by měl být i nadále místostarostou.

I přes vyhlídky o uzavření široké koalice má podle Ivana Radosty stále jistou naději na podílení se na vládě ODS, druhá strana voleb. Ta iniciovala pondělní jednání s Jihočechy 2012. „S představiteli ODS jsme se domluvili, že pokud nebude sladěno programové prohlášení, dostanou se do hry. Zástupci ODS mi dali návrh, jak koalici doplnit," dodal Ivan Radosta, který v úterý dopoledne předpokládal, že se definitivně rozhodne v řádech hodin. Otázku, kdo bude v radě města, zodpovědět zatím nechtěl.

Prakticky jisté ale v Milevsku je, že bude jeden místostarosta a v radě poprvé v historii zasedne zástupce Svobodných. „Trváme na dodržení volebního programu. Aby to mohlo být zabezpečeno, musíme být u toho," odpověděl lídr Svobodných Miroslav Doubek na to, zda i nadále trvají na místě v radě.

Ustavující zasedání se v Milevsku uskuteční ve středu 5. listopadu v 15 hodin.