Práci našla po více než roce i Stanislava Koblihová (50) z Kovářovska. „Na úřadu práce jsem byla dlouho a celou dobu jsem se snažila hledat místo i sama, protože nejde spoléhat se jen na to, že mi něco najdou," uvedla Stanislava Koblihová.

Během hledání se setkala i s nabídkami, které byly klamavé. „Někteří zaměstnavatelé například v inzerátech slibují, co nemůžou splnit. Většinou se nakonec dozvíte, že musíte dělat na živnosťák. Vypadá to tedy, že práce je dost, ale není to tak úplně pravda," doplnila.
Podle vedoucího oddělení úřadu práce Jiřího Drába nebývá situace takto příznivá každý rok. Loni ve stejnou dobu byla nezaměstnanost 5,4 procenta. „Jedním z důvodů je to, že se u nás ještě neregistrovali lidé ze sezonních prací, jelikož je zatím dobré počasí. Další věc je, že v Písku funguje průmyslová zóna, kde najde práci hodně lidí," uvedl Jiří Dráb za písecké kontaktní pracoviště úřadu práce.

Celkově je podle něj na trhu práce dobré období, i když to není tak jednoznačné. „Máme velkou nabídku volných míst, ale některá se obtížně zaplňují právě z toho důvodu, že je nezaměstnaných málo. Nyní jsme na hranici přirozené nezaměstnanosti," dodal Jiří Dráb.
Na Písecku je v současné době 451 volných pracovních míst.

Nezaměstnanost na Písecku.