Během čtvrtečního dne (18. ledna) se postupně od severozápadu ochlazuje a déšť přechází do sněžení, které může být na Šumavě vydatnější. K večeru můžeme čekat teploty okolo -3 až 0 °C. Vítr bude vát mírný o rychlosti 3 až 6 m/.

Nejnižší noční teploty by ze čtvrtka na pátek mohly klesnout k -3 až -6 °C, přidá se k nim mírný severozápadní až západní vítr o rychlosti 3 až 6 m/s.

Mokré povrchy spolu s tajícím sněhem a poklesem teplot pod nulu s sebou přinesou tvorbu náledí nebo zmrazků. Nebezpečný může být zejména led na zemi, který schová sněhová pokrývka.

Náledí komplikovalo podle informací policie ve čtvtek 18. ledna po 16 hodině dopravu na silnici 19 z Mirovic na Horosedly na Písecku. V délce 100 m tu namrzala silnice.

Problémy s ledovkou nastaly před šestou odpolední i na silnici 20 u obce Sedlice na Strakonicku.

V pátek ráno nás podle předpovědi meteorologů čeká jasno až polojasno, zpočátku na jihovýchodě kraje oblačno. Později večer se vyskytne ojediněle nízká oblačnost nebo mrznoucí mlhy. Nejvyšší denní teploty naměříme v rozmezí od -2 až do +1 °C, na horách se očekávají teploty nižší, a to -6 až -3 °C. Vítr bude foukat mírný západní až severozápadní rychlostí 3 až 6 m/s.