Po úspěchu loňského ročníku Běhu mezi mosty a na březích Otavy se pořadatelé z občanského sdružení Přátelé Kamenného mostu ve spolupráci  s Tusday Clubem rozhodli pořádat druhý ročník této akce.

Bude se konat v sobotu 20. září.  Zájemci se mohou přihlásit v Drogerii U Mostu na Třídě Národní svobody nebo na www. fasebook.com/beh mezi mosty.

„Ještě než se závodníci vydají na trať, mohou se zúčastnit rozcvičky. Povede ji Pavel Zajpt, asistent trenéra reprezentace v in-line bruslení, a účast přislíbila i Gabriela Fojtová,  atletka ASK Slavia Praha, která rozcvičku vedla loni," informovala Hana Šebestová, předsedkyně píseckého občanského  sdružení Přátelé Kamenného mostu.

V 15 hodin se na trať vydají děti, které neplatí startovné. Podle toho, jak doběhnou, následuje hlavní závod mužů a žen. Do 19. září se platí startovné 50 korun, na místě potom 70 korun. Nejlepší z obou kategorií dostanou poháry. Vítězi prvního ročníku byli Jiří Czirik a Marcela  Imrichová.

„Po vyhlášení vítězů a předání cen bude na všechny čekat občerstvení a příjemná hudba v podání French Touch," dodala Hana Šebestová.