Budova Základní školy J. K. Tyla v Písku se sice nachází v klidném vnitrobloku, kde žáky neohrožují žádná vozidla. Horší už je to ale s cestou do školy, kdy děti musí přejít několik rušných ulic a křižovatek. Jedno z nebezpečných míst by mohlo v dohledné době zmizet. 

    „Bydlíme v Otavské ulici, a když syn začal chodit do první třídy, několik měsíců jsme ho vodili až téměř ke škole. Zejména Kollárovou ulicí jezdí hodně aut, zelená na přechodu svítí poměrně krátce a přejít je někdy problém i pro dospělého,“ uvedla matka prvňáka.

        Přechod v Tyršově ulici žáci a rodiče v anketě označili za místo, kudy jich chodí do školy velké množství, a cítí se ohroženi projíždějícími vozidly. Tento přechod je také nadměrně dlouhý, což prodlužuje čas nutný na přecházení až na dvojnásobek.

    Proto se zde počítá s vysazenými chodníky a dalšími úpravami tak, aby se délka maximálně zkrátila. Zároveň tento přechod bude bezbariérový. Součástí projektu je také doplnění světelné signalizace o žlutou ve tvaru kráčejícího chodce.

Písečtí radní souhlasili s tím, aby město požádalo o dotaci z grantu Jihočeské kraje na úpravu přechodu pro chodce v Tyršově ulici. Realizace projektu bude stát 506 tisíc korun, z toho 200 tisíc by měla činit dotace. Úpravy, jejichž zpracovatelem je Jiří Jíra, vycházejí z auditu zhotoveného pod záštitou Nadace Partnerství a poznatků z pracovní skupiny Bezpečně do ZŠ Tylova. ⋌Dokončení na straně 3