Starostka Ivana Dolejšková jeho rozhodnutí chápe. „ Chodilo po dvou zákaznících, kteří nakupovali spíše drobnosti. Je jasné, že nemůže mít takový sortiment, jako je třeba 
v obchodech v Bernarticích vzdálených od nás jen dva kilometry," podotkla Ivana Dolejšková, která předtím udělala mezi lidmi anketu, zda by o pojízdnou prodejnu měli zájem. Snahou bylo nahradit obchod, který Jednota zavřela na začátku minulého roku. „V šestnácti odevzdaných anketních lístcích lidé napsali, že by pojízdnou prodejnu využívali. Tolik se jich tu ale v žádném případě nevystřídalo," dodala starostka.

Seniorka Jana Došková, která do pojízdné prodejny chodila nakupovat, to bere jako minus. „Je to škoda, byla to určitá jistota. Měli tu čerstvé pečivo i máslo. Vnoučatům moc chutnaly koblihy. Teď začala jezdit do Borovan pojízdná masna, tak uvidíme, jak to bude," dodala Jana Došková.

Další z pravidelných zákaznic se už na obecním úřadě informovala, jak ve čtvrtek jezdí autobusy na zavolání, které by využívala, a ten den by si v Bernarticích nejen nakoupila, ale také zašla do spořitelny či k lékaři.

V Borovanech žije 211 lidí. V menším Přeborově se 139 obyvateli skončil obchod zhruba před šesti lety a nyní sem zajíždí pojízdná prodejna dvakrát týdně – v úterý a v pátek – a v sobotu masna.