Do konce května by měl být hotový přechod z parovodu na horkovod v ulicích Denisova a Mírové náměstí. Tím ale práce omezující dopravu neskončí.V červnu bude navazovat rekonstrukce vodovodu. Tu město uspíšilo, aby se všechno udělalo při jednom. „Schválili jsme výjimku z pravidel. To znamená, že jsme zkrátili termíny a uspíšili výběrové řízení na výměnu vodovodu, aby se všechno stihlo současně,“ vysvětlila místostarostka Petra Trambová.

Výběrové řízení bylo během týdne vyřešené. Rekonstrukci provede firma Strabag za 2,5 milionu korun. Do konce června by mělo být kompletně hotovo včetně asfaltového povrchu.

Doprava bude na Mírovém náměstí po celou dobu jednosměrně zachována. „Teplárna pracuje na straně ulice směrem k parku, ale vodovod vede po druhé straně,“ uvedla místostarostka. Polovina ulice bude zasypaná a průjezdná, než se rozkope druhá.

Denisova ulice bude naopak uzavřená celá. Přípojky jsou totiž po jejích obou stranách.

Vodovod v ulicích Denisovaa Mírové náměstí byl postavený v 60. letech minulého století, a to ještě z litiny.V současné době je v havarijním stavu a často zde jsou poruchy.