Svatováclavská plovárna se veřejnosti otevřela tradičně 15. května. Od pátku 31. května je však opět uzavřena, jak informovali provozovatelé prostřednictvím facebookových stránek. „Spodní pláž je už podmáčená a vzhledem ke zvyšující se hladině Otavy čekáme zalití této spodní úrovně," popsali včera stav areálu. Znovu otevřít je v plánu v úterý 4. června.

Areál plovárny byl ze stejného důvodu uzavřený, a to dokonce dvakrát za sezonu, v roce 2021. Tehdy si několikadenní uzavření vyžádaly bouřky a zvýšená hladina řeky.

Předpověď slibuje pro příští dny vydatný déšť, nicméně od úterý by se mělo počasí umoudřit, přestat pršet a postupně se oteplovat. Přerušení provozu by tak nemělo trvat déle a sezona se bude moct snad brzy naplno rozjet.

Ceny vstupného se po loňském zdražení letos drží na stejné výši. Celodenní vstupné pro dospělého stojí 90 korun, děti do 140 cm, senioři, TP a ZTP ho mají za 60 korun. Rodinné vstupné vyjde na 225 korun. Permanentka stojí dospělého tisícovku, dítě do 140 cm, seniora, TP a ZTP 600 korun.