Na stavbě se momentálně dokončuje zásyp podzemních stavebních objektů včetně trubních propojení. „Subdodavatel provádí montáž technologie úpravny vody," informoval Jaroslav Dušek z odboru investic a rozvoje Městského úřadu Písek.

Pokud půjde všechno podle plánu, mělo by být nejpozději do druhého červnového týdne hotovo. „Tehdy se uskuteční kolaudace, a pokud se neobjeví žádné závady, otevře se plovárna veřejnosti," doplnila mluvčí písecké radnice Kristýna Barchini.

Vzhledem ke zkrácené sezoně zhruba o dvacet dnů jde do zítřejší rady města materiál, který navrhuje snížení poplatku za pronájem kabinky o sto korun – místo 1100 korun by měla částka být tisíc korun. Vstupné zůstane pro letošní sezonu 31 korun pro dospělého na den, pro dítě 21 korun a pro seniory nad šedesát let 16 korun.

V loňském roce navštívilo během sezony plovárnu U svatého Václava kolem jedenácti tisíc lidí, v roce 2013 to bylo dokonce 19 tisíc lidí.

- První etapa oprav, na které se letos pracuje, zahrnuje výstavbu nového dětského brouzdaliště s herními prvky, sprch, pokládku sítí technické infrastruktury, bazénové technologie, nový zdroj vody z řeky a dětské hřiště.
- Celkově by rekonstrukce plovárny měla být rozdělena na tři etapy, jejichž rozpočet je třicet milionů korun.
- V dalších etapách přijdou na řadu opravy sociálního zázemí, kompletní rekonstrukce dětského bazénu a jeho okolí, umístění dřevěného mola, pontonového bazénu do koryta řeky Otavy či skluzavka.

Zvíkovské Podhradí

Koupaliště ve Zvíkovském Podhradí by mělo být otevřené pro veřejnost až od začátku července, zato proměněné k lepšímu. V současné době panuje v jeho areálu stavební ruch, a to díky dotacím z programu ROP NUTS Jihozápad. „Protože se zahájení prací kvůli úpravě projektu zpozdilo a do konce května by se rekonstrukce nestihla dokončit, dostali jsme povolení o prodloužení termínu dokončení prací do konce června," vysvětlil starosta Josef Bárta. Návštěvníci se mohou těšit na bezpečné bazény a nová sportoviště. Voda v dětském bazénu bude navíc teplá, protože ji budou vyhřívat solární panely. Nové víceúčelové hřiště nabídne prostor pro zábavu i ve dnech, kdy bude chybět sluníčko. Podstatnou novinkou také bude rampa pro vozíčkáře, takže do areálu koupaliště budou mít lepší přístup lidé s handicapem, ale i maminky s kočárky.
O tom, kolik si za vstup do areálu lidé zaplatí, budou ještě zastupitelé jednat. Jasné je však už to, že obec bude muset po dobu pěti let kvůli získané dotaci provozovat koupaliště vlastními silami. 

Milevsko

Milevské koupaliště plánuje zahájit novou sezonu 1. června. Termín je ale podle Petra Zelenky z městské společnosti SPOS, která se o provoz koupaliště stará, závislý na klimatických podmínkách. „Na tom, jak rychle se nám podaří opravit dna obou bazénů a nátěry," vysvětlil. Zásadní novinkou bude nová pevná budova občerstvení. Ta by měla být dokončená do května. Provozovatelem občerstvení bude mladovožická firma SPOKR, tedy ta, která po Ladislavu Bendulovi převzala kavárnu Harlekýn v Domě kultury Milevsko.