Město se pustilo do první etapy oprav, která zahrnuje výstavbu nového dětského brouzdaliště s herními prvky, sprch, pokládku sítí technické infrastruktury, bazénové technologie a nový zdroj vody z řeky. „Přibude také dětské hřiště," podotkla mluvčí písecké radnice Kristýna Barchini.

Stavba má za sebou už druhý kontrolní den. „Po odstranění části původního plovárenského vybavení a původního dětského brodítka se provádí hloubení pro stavbu železobetonové vany nové technologické místnosti," uvedla mluvčí s tím, že veškeré práce zatím jdou podle schváleného harmonogramu.

Celkově by rekonstrukce plovárny měla být rozdělena na tři etapy, jejichž rozpočet je třicet milionů korun. „V dalších etapách přijdou na řadu opravy sociálního zázemí, kompletní rekonstrukce dětského bazénu a jeho okolí, umístění dřevěného mola či pontonového bazénu do koryta řeky Otavy," vyjmenovala Kristýna Barchini s tím, že by se také měla na řeku vrátit skluzavka.

Náklady na první etapu oprav staré plovárny jsou téměř deset milionů korun. Město získalo dotaci z Evropské unie z Regionálního operačního programu ve výši 4,8 milionu korun.