Projektová dokumentace by měla být hotová za rok. Zda se ale hned poté začne parkoviště předělávat, jisté není. Na přelomu let 2016 a 2017 má být totiž také hotová projektová dokumentace na revitalizaci Velkého náměstí a pokud město začne dělat náměstí, zruší se na nějakou dobu přes sto parkovacích míst. Pracemi u pošty by zmizelo dalších zhruba sto stání. „Jisté je, že tyto dvě akce nemůžeme dělat najednou. Náměstí bude zřejmě připravené dřív, takže osobně se přikláním k možnosti začít náměstím a poté dělat poštu, ale bude to záviset na zastupitelstvu," konstatoval místostarosta Josef Knot.

Mezitím bude určitě hotových pětatřicet nových míst na Výstavišti, které se budou dělat ještě letos na podzim společně s chodníkem od Kamenného mostu na Výstaviště.

Parkoviště u pošty by se mělo rozšířit, ale zároveň nejspíš také zpoplatnit. „Místa v centru nejsou určená na celodenní parkování, ale aby si člověk vyřídil, co potřebuje, a odjel," podotkl místostarosta Jiří Hořánek. „Výši parkovného bych zatím neřešil, na to je brzy," doplnil Josef Knot.

Kromě dopravního řešení vnitrobloku se má dokumentace zabývat také umístěním zeleně, řešením inženýrských sítí a návrhem nového veřejného osvětlení.