Třídenní program Pískoviště začne v pátek 17. května. Chybět nebudou stálice jako vernisáž pískových soch na náplavce řeky Otavy, závody dračích lodí nebo velké pískoviště na Výstavišti. Jako už tradičně nabídne v tento den Sladovna, která celý festival pořádá, novou velkou výstavu. Nese název Království včel a bylin a v 17 hodin ji zahájí vernisáž. Následovat bude zahajovací průvod k řece pod hradbami a poté první den festivalu vyvrcholí koncertem bubenického uskupení Tam Tam Batucada.

Druhý den - sobota 18. května - nabídne zásadní novinku, co se týče místa konání. Od 10 hodin totiž odstartuje program ve venkovním areálu píseckého bazénu pod hradbami. Během dne se tady budou konat divadla pro děti i celé rodiny, workshopy a koncerty, interaktivní instalace a spoustu dalšího, jak vyjmenovala Zuzana Bártová, která má ve Sladovně na starost marketing. „Návštěvníci se mohou těšit například na kapelu Pískomil se vrací, Beatu Hlavenkovou a Martu Issovou s koncertem z představení Ó,ó,ó, vajíčko!, Houpací pohádky od Damúzy, představení Mikrosvěty a mnoho dalších," nastínila s tím, že hlavní rezidenční program vypukne ve 13 hodin a potrvá do večera, kdy vyvrcholí koncertem Milli Janatkové a jejích hostů.

Pítko u Kamenného mostu je po zimě opět v provozu.
Pítko u Kamenného mostu je po zimě opět v provozu. Račte se občerstvit

Neděle 19. května nabídne renovovaný program Sladovnictví i vstupné na novou výstavu Sladovny za polovinu. „Zájemci budou moci posedět s tvůrci festivalu či zajít na pohádku a filmy z Animária," doplnila Zuzana Bártová.

Téma letošního Pískoviště zní RE_KREACE. Trasa festivalu tentokrát povede od domu u Slona podél řeky a kolem Sladovny k hlavnímu místu dění – venkovnímu areálu bazénu. Zahrne také parkány, kde je již stálá divadelní scéna festivalu.

Stejně jako v minulých letech se na programu Pískoviště budou podílet také umělci odjinud, z různých koutů České republiky, ale i ze zahraničí.