Pod jedním názvem jsou propojeny čtyři akce. „Příští víkend se v projektu Písek září propojí již tradiční kulturní akce, které sdílejí podobnou filozofii. Jistě ukáží krásu lidského ducha, jenž je schopen tvořit bez omezení a tím přinášet klid,“ uvedl jeden z iniciátorů projektu Michal Grill.

Ve dnech 8. až 10. září na Písečáky a jejich hosty čekají festival Cool v Plotě, Neobyčejný festival loutkových divadel, návštěva běžně nepřístupných historických objektů v rámci Dnů evropského dědictví a putování po městě a okolí pod názvem Písecké věže.
Prohlídku historických objektů doprovodí kulturní program. „O jistě výjimečné zážitky se postarají Lynda Culen z Irska a Helga Hommeldal Blikas z Norska,“ upozornil Michal Grill.

V rámci Dnů evropského dědictví budou například zpřístupněny tři písecké katolické kostely, dům U Koulí a hradební bašta, kde je ateliér Prácheňské umělecké besedy, a kde se uskuteční dvě autorská čtení. Autorská čtení budou také v klasicistním domku v Soukenické ulici, kde má ateliér sochař Jan Novotný.

Určitě zajímavý program se chystá ve Svatotrojickém kostele, kde 9. září nejprve zahrají na flétny Petra a Václav Holubovi a před polednem zájemci uvidí baletní etudy v podání studia T-dance. Mimořádně přístupná bude také zvonice.

V pátek 8. a v sobotu 9. září bude Písek patřit festivalu jednoho umělce Cool v Plotě. Na několika pódiích v historickém centru města se představí na tři desítky českých a zahraničních umělců. „Diváci se mohou těšit na hudbu elektronickou, experimentální, akustickou, skvělý jazz nebo blues, ale i fotografie a výtvarné umění,“ přiblížil program Michal Grill.

Již ve čtvrtek 7. září, kdy od fary na Bakalářích vyjde průvod plný loutek a loutkářů, začne Neobyčejný festival loutkového divadla. Šapitó na Bakalářích bude v pátek a v sobotu plné loutkových pohádek.