Dopravní portál je součástí systému, který je na základě sběru anonymních dat od mobilního operátora schopen navádět řidiče na volná parkovací místa. Jak doplňuje písecký místostarosta Josef Knot, přesnost je až 96 procent.

Informace
o parkování
Kde: parkovani.pisek.cz
Co: informace o parkovištích, jejich ceně, kapacitě, v některých případech o aktuální obsazenosti, o uzavírkách v centru i nabíjecích stanicích na elektromobily

Město nyní se zmíněným portálem uspělo v celorepublikové soutěži Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Písecký projekt vyhrál krajské kolo a v celostátní konkurenci obsadilo 2. místo v kategorii Smart City a nejlepší elektronická služba. „Je to velký úspěch, kterého si vážíme,“ komentoval Josef Knot, který v Hradci Králové přebíral cenu společně s garantem oblasti informační technologie Smart kanceláře Milošem Prokýškem.

Co se týče parkování, chystá Písek další novinky především v oblasti placení. Řidiči budou mít nově možnost platit kromě penězi také platební kartou, zatím na Velkém náměstí. Během letošního roku by mělo nabídku rozšířit ještě placení přes mobilní telefon, a to formou několika různých aplikací.