Velkému náměstí bude letos dominovat smrk, který rostl na Logrech. Na náměstí ho doplní tradiční betlém a dřevěné stánky s voňavým punčem či trdelníkem.

Pochlubte se ostatním a pošlete nám fotku vánočního stromu ve vašem městě či obci  na jihoceske.vanoce@denik.cz.

Vánoční výzdoba ve městě bude v podstatě stejná jako v minulých letech, jak potvrdila mluvčí písecké radnice Petra Měšťanová. „Nová bude jen výzdoba stromu u kulturního domu,“ uvedla. Osvětlené tedy budou Velké a Alšovo náměstí, Karlova ulice, budovy radnice i městského úřadu v Budovcově ulici a další místa.

Vánoční strom DeníkuZdroj: RedakceNebudou chybět ani tradiční písecké betlémy rozmístěné po městě, které se začaly instalovat na svá místa o uplynulém víkendu. Budou stejně jako loni u Kamenného mostu, na rohu ulic Komenského a Nerudova naproti poště, v hradebním příkopu, u děkanského kostela, pod vánočním stromem na Velkém náměstí a nově také na schodišti pod cukrárnou Mozart u Kamenného mostu, kam se přesune betlém z nádvoří Sladovny.

Vánoční strom ve Zlíně v roce 2020.
Přihlaste vánoční strom vaší obce do soutěže Deníku. Vyhrát můžete čtvrt milionu

Vánoční strom se slavnostně rozsvítí o první adventní neděli, která tento rok připadá na 3. prosince. V doprovodném programu, který odstartuje kolem 15. hodiny na Velkém náměstí, nebude chybět ani nebeská pošta. Všechny dopisy Ježíškovi si přijede vyzvednout Andělský rytíř na bílém koni a vrcholem podvečera bude rozsvícení vánočního stromu.

Vánoce, Vánoce přicházejíZdroj: Deník/ Redakce