Po mnohaleté přestávce budou mít šanci  se vydovádět v průvodu maškar také dospělí.  Elektrárna královského města Písku připravuje  na sobotu 16. února masopustní průvod. Půjde zatím o nultý ročník, ale pokud budou mít lidé o akci zájem, mohla by tak vzniknout staronová tradice.

„Přemýšlím o tom už delší dobu. Říkal jsem si, že maškarní průvody má nejen  Milevsko, ale také většina i malých obcí, tak proč ne Písek. Přitom teď je zrovna období klidu, kdy se lidé doma nudí a určitě se jim hodí nějaké povyražení," myslí si provozovatel Elektrárny královského města Písku Marek Anděl.

Přiznává, že s touto akcí nemá žádné zkušenosti, proto také  letos už byl na  maškarních průvodech, samozřejmě v masce, v Borovanech a Skalách a zítra se chystá do Milevska.

„Právě  Maškarní sdružení  Milevsko a hlavně jeho předseda Karel Procházka nám hodně pomáhá a také se našeho průvodu zúčastní. V půjčovně  tohoto sdružení si zájemci také mohou vypůjčit masky," dodal Marek Anděl.

Sraz účastníků  a zahájení bude ve 13 hodin u Kamenného mostu. Průvod se vydá do Palackého sadů a projde  historickým centrem a potom  kolem elektrárny zpět  k mostu. Tady jeho účastníci hodí do řeky, co je nejvíc zlobí – amnestii Václava Klause.

Součástí průvodu bude živá hudba a účast přislíbily i postavičky z Pohádkové kovárny v Selibově. Maškary bude doprovázet  vozík s občerstvením, masky ho dostanou zdarma. „Po skončení průvodu  se sejdeme v domečku u tábornického klubu u ostrova, kde  bude i opékání špekáčků," dodal Marek Anděl.