Osm stran zpravodajství, příběhů a zajímavostí z povodní najdete v úterním Píseckém deníku.

Petra Šedivá s přítelem ale nečekali na nejhorší. „Odešli jsme raději už v neděli večer," zmínila Petra Šedivá. Matka jejího přítele Jaroslava Pixová sice bydlí v bezpečné oblasti, ale s velkou vodou si užila své. „V domě u mostu, kde teď bydlí syn s přítelkyní, jsme dřív měli babičku. Při dřívějších povodních měla v domě skoro dva metry vody," řekla Jaroslava Pixová.

Písečtí uvažovali o evakuaci obyvatel celý den. Otava totiž s městem hrála nečestnou hru. „V noci jsme dostali prognózu, že bude kulminovat na pěti metrech, a to v sedm ráno," řekl v osm ráno u protipovodňových zábran u Kamenného mostu starosta města Ondřej Veselý. „Bohužel prognózu změnili na 530 centimetrů a kulminaci na pět odpoledne," doplnil starosta.

Stovky lidí sledovaly stoupající Otavu u Kamenného mostu, symbolu povodní v roce 2002. Tím byl i obytný komplex „Titanik". Ustarané pohledy věnovala Otavě i jedenadvacetiletá Míša Křížová. „Bydlíme přímo tady v Titaniku v prvním patře. Celou noc jsem nespala a od rána máme sbaleno, kdybychom museli odejít. Nevěřím, že zábrany vydrží, jsem pesimistka," podotýkala Míša. Vydržely a Míša mohla zůstat doma.

Nejhorší situace panovala v Putimi. „Shodli jsme se na tom v krizovém štábu. Připomíná to rok 2002," řekl šéf píseckých profesionálních hasičů Luboš Broulim. 

Více čtěte v dnešním Píseckém deníku!