Cipískoviště a městská slavnost zůstanou samostatnými akcemi. To vyplývá ze schváleného rozpočtu města na rok 2012. „Názory na sloučení byly ve skupině odborníků menšinové. Mezi akcemi ale bude větší časový odstup,” konstatoval starosta města Ondřej Veselý (ČSSD). Na Cipískoviště půjde milion korun, na městskou slavnost 0,8 milionu korun.

Písečtí schválili rozpočet, který počítá se schodkem 87 milionů korun. Ten je ale pouze „účetní”. „Rozpočet je v zásadě vyrovnaný. Schodek představují dotace, které už jsou schválené, ale dostaneme je až po dokončení investic, jako je například úprava zázemí zimního stadionu,” vysvětlil místostarosta Vojtěch Bubník (VPM).

Opravy na zimáku přijdou město na 26,5 milionu korun, z toho ale 22,5 milionu dostanou Písečtí v dotaci zpátky. Největší investicí bude revitalizace sídliště Portyč za čtyřicet milionů korun. I na to dostane město dotaci. V příští roce počítají Písečtí i s opravou Fügnerova náměstí za osm milionů korun nebo protipovodňovými opatřeními za 22 milionů korun. Příjmy města budou činit 725 milionů korun, výdaje 813 milionů. „Máme k dispozici volných 350 milionů na investice v příštích letech. Na rekonstrukci plaveckého bazénu si tak nebudeme muset půjčovat,” zdůraznil Vojtěch Bubník.

Pro návrh rozpočtu bylo 17 zastupitelů. Ke schválení bylo potřeba 14 hlasů.