Písek – Město nepřijde o dotaci 22 milionů korun, kterou poskytlo  na vybudování sportovně komunitního centra  v areálu zimního stadionu.  Představitelé IHC na poslední chvíli podepsali dodatek ke smlouvě o poskytování zimního stadionu hokejovému klubu. Stadion je v majetku města a provozují jej Městské služby Písek.

„Smlouvu jsem již také podepsal, takže  může vstoupit v platnost usnesení zastupitelstva  o odložení splátek. IHC z minulé  třímilionové půjčky  dluží  městu ještě 300 tisíc korun," vysvětlil starosta Písku Ondřej Veselý.
Odložení splátek sice IHC pomůže, ale neřeší to celkovou velmi špatnou finanční situaci klubu. Proto IHC požádal  město o další půjčku ve výši 2,4 milionu korun. Její poskytnutí bylo rovněž na pořadu jednání zastupitelstva 31. ledna.

Zastupitelům napříč politickým spektrem se poskytnutí další půjčky příliš nelíbilo, mimo jiné proto, že nebylo jasné, na co budou peníze použity.

„Pokud IHC podpoříme půjčkou, rozhodíme celý nastavený systém podpory sportu z rozpočtu města. Takto v půlce sezony se mohou přihlásit i další kluby, že potřebují pomoct. Přitom jedinou jistotou v příjmech IHC je ubytovna, kterou chce prodat, neznáme ani jejich přesné účetnictví," uvedl v diskusi Milan Rambous (VPM).

Usnesení bylo přijato až  po dohadovacím řízení. Zastupitelstvo  deklarovalo vůli poskytnout půjčku IHC Písek ve výši 2,4 milionu korun, ale za podmínky uzavření nové smlouvy, která nahradí stávající dohodu o poskytování zimního stadionu v Písku k činnosti hokejového klubu. Dosavadní dohoda  byla uzavřena na dobu 50 let. Nová smlouva  by měla být na dobu neurčitou s roční výpovědní lhůtou. Návrh bude předložen zastupitelstvu na zasedání 28. února.

IHC Písek je v prvoligové soutěži na posledním 14. místě. Do konce základní části zbývají Píseckým ještě tři utkání. Dnes hrají v Hradci Králové, v sobotu v Berouně a v pondělí  přijedou do Písku hokejisté Havlíčkova Brodu. Potom  IHC čeká baráž o udržení v 1. lize.

Milevsko –  „Dohodli jsme se na představě, která by mohla být reálná," komentoval  milevský místostarosta Martin Třeštík výsledek pondělní schůzky. Sešlo se na ní vedení města a místního hokejového oddílu. Ten  jedná s městem o finanční pomoci při případné baráži o udržení druhé ligy.

„Další schůzka bude za čtrnáct dní a to už bude jasné, jestli hokejisté baráž hrát budou nebo ne," dodal Martin Třeštík, podle kterého je jednou z možností, že hokejisté zaplatí půlku a druhou město.

A proč hokejisté požádali město o pomoc? Ve smlouvě, kterou uzavřel oddíl a městská společnost SPOS, která se stará o sportoviště, je napsáno, že sezona končí první neděli po 15. březnu.  Baráž se ale hraje později. „Smlouva také říká, že pokud hokejisté chtějí nebo potřebují hrát déle, musí si zajistit úhradu ve výši deseti tisíc korun na jeden den. Podle informací, které mám, to vychází na zhruba deset dnů. Měli bychom se tedy pohybovat  okolo sto tisíc korun," uvedl minulý týden místostarosta Martin Třeštík.

Peníze podle jeho slov  SPOS dostane buď od hokejistů, nebo od někoho jiného včetně města. Pokud se tak nestane, SPOS bude muset rozpustit led.
Dnes hrají milevští hokejisté v Klášterci. Zatím jsou poslední, na předposlední místo ztrácí tři body.  V sobotu Milevsko porazilo vedoucí tým druhé ligy Tábor.