Výstavba nové sportovní haly je plánována podél východní části stávající obloukové haly. Podle architektonické studie by měla mít vnější rozměry 36 x 46,6 m a výšku 12 m. "Navržené rozměry hrací plochy 22 x 42 m by umožnily využití haly pro florbal, futsal a házenou," poznamenala tisková mluvčí s tím, že nosná část je navržená z železobetonových sloupů a dřevěných plnostěnných vazníků. Obvodový plášť by měl být ze sendvičových stěn s okenními pásy.

Nová hala by měla být propojena koridorem se stávající. V budově bude nové sociální zařízení pro sportovce i diváky, šatny a kancelář. Postavit se mají také dvě tribuny – hlavní pro 330 diváků a vedlejší se 170 místy. V blízkosti haly má vzniknout 16 parkovacích míst.

Bakterie v písecké nemocnici likviduje robot.
Bakterie a viry v písecké nemocnici likviduje robot

Stavbu nové sportovní haly schválili koncem loňského roku zastupitelé. Písečtí sportovci totiž dlouhodobě volají po důstojném zázemí a plánovaná hala v areálu bývalých Žižkových kasáren je otázkou ještě mnoha let. Ze strany sportovních oddílů je na stávající sportoviště velký tlak. Jejich kapacita nestačí a kromě toho v současné době není v Písku hala, která by odpovídala požadavkům na nejvyšší soutěže. Jako bonus budou moci novou halu v dopoledních hodinách využívat žáci sousední základní školy.

Předpokládané náklady na stavbu jsou 120 milionů korun bez DPH. Hala by mohla stát na jaře 2025.