„Několik smluv už jsme uzavřeli, rozpočet zatím naplněn není, ale udělám maximum pro to, aby byl pokryt v řádu několika následujících měsíců," řekl nový předseda IHC Písek a marketingový manažer klubu Zdeněk Šťastný.

Sokol Radomyšl, který Písku pomohl s hráčským kádrem, finančně nepřispěje. „Hokeji v Písku chceme vyjít vstříc. Bohužel nejsme schopni sem přenést nějaké peníze, které byly určeny na Sokol Radomyšl. To by zastupitelé Radomyšle neschválili. Písek bude chtít co nejrychleji postoupit a my bychom se tak mohli vrátit do kraje. Nechceme přijít o sponzory, takže budeme pokračovat dál. Zřejmě v okresní soutěži Strakonicka," řekl na členské schůzi IHC Písek nový člen dozorčí rady a zástupce hokejové Radomyšle ve vedení píseckého klubu Miroslav Kastner.

První liga, ve které v uplynulé sezoně působil písecký tým, je více než desetinásobně finančně náročnější než krajský přebor. Ostatně po IHC, s.r.o., pod který tým spadal, zůstal dluh přes jedenáct milionů korun. Přesto si nový šéf klubu myslí, že do Písku by se měla soutěž vrátit. „Chceme co nejrychleji vybojovat druhou ligu. Musíme být trpěliví, ale domnívám se, že podnikatelské zázemí v Písku a okolí je dost silné i pro první ligu," řekl Zdeněk Šťastný.

Rozhovor se Zdeňkem Šťastným čtěte v dnešním (8.8.) Píseckém deníku.