Písecká nemocnice je čtvrtá nejlepší v republice. V průzkumu společnosti HealthCare Institute, který hodnotil spokojenost pacientů, zaměstnanců a finanční zdraví instituce, skončila těsně pod stupni vítězů.

Jste spokojeni s úrovní písecké nemocnice? Hlasujte v anketě vpravo vedle článku!

Podle ředitele nemocnice Jiřího Holana je nejdůležitější to, že Písečtí se umístili už potřetí takto vysoko a navíc se ukázalo, že jejich zaměstnanci jsou nadprůměrně spokojeni. Písečtí v tomto ukazateli byli první v kraji a čtvrtí v republice. „Určitě se kolektiv vede mnohem lépe, když zaměstnanci nechodí do práce už předem naštvaní. Děkuji lidem, že svoji práci dělají tak dobře,” vysvětlil Holan.

Podle něj o hodnocení nemocnice pacienty rozhoduje často ani ne tak jmedicínské hledisko jako důležitá maličkost. „Záleží třeba na tom, zda se personál na pacienty usmívá, zda se doktor představí nebo zda pacientovi podá ruku. Vyplývá to i z toho, že pacient pochopitelně není schopen medicínské hledisko do detailu posoudit,” dodal ředitel nemocnice.

V hodnocení se v první pětce umístily dvě jihočeské nemocnice. Podle Holana je to zásluha nejen jejich vedení, ale i samotného zřizovatele. „Je vidět, že nechávají managementu prostor k tomu, aby mohl vést nemocnici dobře,” poznamenal ředitel nemocnice Jiří Holan.

1. Nemocnice Na Homolce Praha

2. Nemocnice Strakonice

3. Nemocnice Třinec

4. Nemocnice Písek

5. Městská nemocnice Ostrava