Divokej Bill vystoupí v píseckém kulturním domě v sobotu 5. dubna. „Je to jeden z mála koncertů, které letos pořádáme. Přeci jen je v Písku spousta subjektů, které dělají koncerty. Žádají na ně o granty, ale nám na to peníze nezbývají, a tak se spíše zaměřujeme na akce, které jiní nedělají," uvedla hlavní dramaturgyně Centra kultury Písek Iveta Hodoušová.

Kromě toho víceméně potvrdila také koncert Tomáše Kluse, o kterém už se v Písku dlouho mluví. „Na devadesát procent jsme si potvrdili termín, a to na 3. května," dodala dramaturgyně.

Ve čtvrtek 15. května vystoupí na zimním stadionu v Písku Michal David, jehož koncert však nepořádá centrum kultury.

Už tradiční Magmafest se uskuteční v Písku i letos, a to v sobotu 24. května v letním kině. A tentokrát má opravdu na co nalákat. V rámci festivalu vystoupí například kapely Horkýže Slíže, Škwor, Harlej či Kreyson.

Písecké Divadlo Pod čarou nabídne jednu z největších letošních akcí ještě do konce tohoto měsíce, a sice v pátek 31. ledna. Uskuteční se zde vzpomínkový koncert za nedávno zesnulého kytaristu a zpěváka punkových E!E Petra Bakču Bakalerova. „Jeho výtěžek bude věnován Bakčově přítelkyni a účast přislíbily mimo jiné kapely E!E, Tři sestry, SPS, Plexis nebo Visací zámek," nastínil ředitel píseckého Divadla Pod čarou Miroslav Pokorný.

Jako další chystané koncerty zmínil například oslavu patnácti let existence písecké kapely Nohama nad zemí, březnový koncert kapely Wohnout, dubnový Alkehol nebo další ročník tradičního festivalu Rockem proti rakovině, který se letos uskuteční 10. května v přírodním amfiteátru v Ražicích. Půjde už o jedenáctý ročník.